Tex plní zkoušky a já si plním sny

Tento týden byl pro nás divoký. Hodně. Přemistovali jsme se z místa na místo, až se divím, že jsme to stihli během jednoho týdne. Viděli jsme asi tak milion památek, užívali si na několika plážích a prošli několik měst. Hlavním důvodem byl náš nový přírustek do rodiny, ale také se musíme pochlubit Texíkovými splněnými zkouškami. S Texem jsme zamakali a pod dohledem úžasné Colleen DeWitt, které tímto mockrát děkuji, složili zkoušky NTD, ITD, ATD a ETD, které zároveň splňují pravidla pro složení zkoušek TKN, TKI, TKA a TKP. Aktuálně čekáme na potvrzení z AKC. Poté bude moci Texík užívat za jménem nejvyšší zkoušky, tedy ETD a TKP. Colleen, moc děkujeme za všechno, co jsi pro nás udělala! Pokud se všechno zadaří dle plánu, pokusíme se splnit i titul Šampiona Triků, ale určitě to nebude hned.

No a teď k našemu malému.
Po dlouhém čekání mám doma své vysněné štěně. Mého Prince. Jeho matkou není nikdo jiný, než mnou milovaná a obdivovaná princezna Abby. BIS MBISS MRBIS AKC GrandCh. Wedgewood's Abracadabra, svého času nejlepší fena border collie v USA. Abby se celý život věnovala především výstavám, ale její matka AKC Ch. HC Wedgewood Sweet Sinsation žila na farmě a kromě výstav se věnovala i pasení. Jak můžete vyčíst z jejího jména, kromě AKC výstavního šampiona byla i HC, tedy šampion pasení. Princovým otcem je AKC Ch. Elite 'twas The Night At Wedgewood - Night. Šampion USA, trošičku agilití, trošičku pase, ale zatím bez zkoušek. Jeho sestry Smooch CGC, TKN, RN a Stitches jsou přenádherné a obě považuji vzhledově za jedny z nejlepších fen. Nightovým otcem je Bravo, někteří už vědí, že jsem původně před Texem čekala právě na psa z jeho vrhu. Bravův otec je totiž Slick a tehdy ještě v Evropě nebyl tolik známý. Nicméně dnes už ho snad není třeba představovat. Nejlepší výstavní border kolie státu v historii. Slick je držitel nejvíce udělených BISů. Za svou kariéru mu byl titul BIS udělen celkem 50x. Kromě toho byl 200x BIG1, včetně BIGa z Westminsteru. Matkou Brava je AKC GCh. Sportingfield Spelling Bee PT, BN, RA, CDX - Quiz. Quizzie je borderka s velkým drivem, dělala agility i poslušnost. Když bych se ještě vrátila k Abby a jejím předchozím vrhům, chtěla bych zmínit především Reigna, Abnera a Flashe. Všichni tři jsou nádherné typické borderky, které navíc pasou a agilití. Channing, další Princův nevlastní bratr, je GCh. Kanady a nejlepší border kolie Kanady pro rok 2019, věnuje se pasení, zatím se zkouškou instinktu. Jeho sestra Jinx je také přenádherná.

Zkrátka a dobře, o Princově rodokmenu bych dokázala mluvit hodiny, ti psi se mi líbí, jsou skloubením krásy a pracovní upotřebitelnosti. To je to, čeho si u border kolií cením. Protože krásný kožich nestačí. Od border kolie čekám, že bude mít i něco v hlavě a hlavně, bude vědět, co se stádem. Náš malý Princ určitě k ovečkám také zavítá, podívá se na nějakou výstavu a seznámí se s parkurem a případně canicrossem, ale to je hudba daleké budoucnosti, teď si budeme užívat mazlení, obcházení kaváren v rámci socializace a zase mazlení.