Tex je Český šampion

Páteční den jsme strávili na akci Den Země, kde měl Tex za úkol ukázat pár triků a mazlit se s dětmi. Šlo mu to výtečně a myslím, že jsme si to všichni užili. Dnes jsme vyráželi do Budějovic na výstavu. Byla to moje třetí výstava zde a jak se říká, do třetice všeho dobrého, se nám konečně povedlo prolomit budějovickou smůlu. Poprvé zde byla Roxy označena za zcela nestandardní fenu, podruhé Tex kulhal, ale dnes, dnes se borderkám dařilo. Jako prvního jsem vystavovala Texe ve třídě pracovní, kterou v konkurenci dalších dvou pejsků vyhrál. Získal V1, CAC a splnil tak podmínky pro vydání titulu Český šampion.

Ve třídě veteránů mi Zuzka opět svěřila Roxynčina brášku Arryho, který získal V1 a posudek:
9,5 roční pes, jemná stavba a hlava, silný krk, pevný chrbát, chodí na raka, mohl by být lepšie úhlený, dobrá srst.
Tímto splnil podmínky pro přiznání Českého veterán šampiona.

V mladých fenách byla Martiny Esetka, která se předvedla o moc lépe než minulý týden, ale opět to stačilo jen na velmi dobrou:
Dobrá velikost, dobrá hlava, korektn. chrbát, při pohybu užší.

A to nejlepší nakonec, rodiče mi půjčili znovu Amy do veteránů. Amy dostala V1 a následně porazila Arryho a získala titul BOV! V závěrečkách se prezentovala moc hezky, ale bohužel v konkurenci tolika krásných veteránů neuspěla. Její posudek:
8 ročná, čerstvá, dobrá stavba, silné kosti, blahobytná kondice, dostatečně zaúhlená, správný pohyb, bohaté osrstění, dobře předvedená, skvělá povaha.