Prosincové závodění a PF 2018

I zbytek prosince byl akční.
10.12. jsme s Texem vyrazili na další agility závody. Pár chvil předtím, než jsme vyjeli, začali hrozná sněhová vánice, díky které jsme měli trošku zpoždění, ale stihli jsme to. V první zkoušce odmítačka za náběh do slalomu, ale jinak o sto procent lepší než minulé závody, navíc jedna spadnutá laťka. Zkouška je doma. Druhý běh DIS, trošku nám to ujelo na jinou skočku. Následující den jsme vyrazili do matičky Prahy na celodenní výlet.
Na Vánoce jsme ráno začali na cvičáku, kde si Tex po roce pohrál s figurantem. Ještě před akcí jsem hlavně všem zdůrazila, že ten pes viděl figuranta 2x rok zpátky a že pase. No, spadla brada mně i přihlížejícím. Texáč šel do toho na milion procent a i když bylo po prvním nápřahu vidět, že má z biče respekt, okamžitě pochopil, že se nemá čeho bát a může si kousnout, takže kde strávíme Silvestr je celkem jasné. Poté jsme navštívili chovatelksou stanici Fringe Border, vyrazili na společnou vycházku a potom se přemístili do chovatelské stanice Diamond Rush, kde jsme si pomazlili štěňátka a jedno si půjčili domů.
Silvestrovské ráno jsme opět strávili na cvičáku a večer vyrazili do Liberce. Cesta to byla zábavá, auto se rozhodlo stávkovat a málem jsme nedojeli, museli jsme auto nechat daleko pod kopcem a vyrazili jsme pěšky vzhůru na Ještěd. Klouzalo to a místy to bylo těžké, ale oproti loňské Sněžce procházka růžovým sadem. Vstup do nového roku jsme prožili na vrcholu a po ohňostrojích začali zase sestupovat. Už srabácky po silnici, místo lesem, ale tak si to náš vůdce smečky přál, haha. Domů jsme dorazili k ránu a šli se dospat.
Všem našim kamarádům a návštěvníkům našich stránek přejeme do nového roku hodně zdraví a štěstí, zbytek už přijde sám.