Párty začíná závodit

Kdo mě zná, ví, že víkendy mívám plné. Ani tento nebyl jiný.
V pátek jsem měla Pátěnku v práci a vystupovaly jsme spolu s dětmi z kroužku na Dni Země. Ukazovaly jsme nějaké tríčky, které umí, socializovaly se a užily si setkání s několika kolegy a přáteli, které jsme dlouho neviděly.
Sobota patřila agility. Vyrazila jsem na Staffspiritský jumping. Párty se pomalu, ale jistě blíží do věku, kdy bude moci závodit, takže jsem se rozhodla, že by bylo dobré, aby očichala závodní atmosféru a zaběhala si na parkurech někoho jiného, než jsem já. Texe jsem vzala cvičně, abych se nenudila, až zas vymyslí, jak by mohl zaperlit. Ráno po přejímce jsem zjistila, že nedorazila jedna účastnice do pokročilých M, takže jsem nastoupila místo ní s Roxy. Párty měla první běh čistý, hezký, rychlý, samostatný. Bohužel jsem ji ke konci odměnila výskokem do mé náruče, což jsem ji neměla dovolit, protože v druhém běhu se na mě lepila a chtěla kontakt. Tak jsme si před třetím behěm potrénovaly vysílačky mimo parkur a už se srovnala a nelepila se. V součtu se umístila na 2. místě. První byla fenka, která běhá v A3, takže já jsem absolutně spokojená a pyšná na svojí 17 měsíční holčičku. Texáč mi v každém běhu vypadl ze slalomu. Občas to tak prostě má, takže smůla. Jinak běhal moc hezky, rychle, soustředěně, ale bez slalomu to holt nejde. Roxy běžela hezky. Bylo vidět, že skočky 35 úplně nechce a raději by měla tak 20. Ale bavilo jí to a v součtech byla na 3. místě. Za Kralupy ještě startovala Míša s Carrie a Denda s Ebby. Pro obě to byly první závody a obě byly trošičku nervózní. Fenky byly obě moc šikovné a paničky se lepšily každým během. Až z nich opadá nervozita, bude to stát za to. Denda byla v součtech šestá ze 17 psů. Míša se umístila někde kolem desátého místa z 18 účastníků. Mám z vás radost.
I v neděli jsme agiliťili, ale už jen tréninkově. Vzala jsem si na cvičák jen Párty. Moc jsem ji přechválila v sobotu, tak zkoušela, jestli z těch zón nemůže samovolně odcházet. No Páťo, nemůžeš. Vysvětlily jsme si to a pak šla Párty na dornovku. Děkujeme Kájí.