Máme kvalifikované všechny psy!

Na poslední chvíli, přesně za deset minut uzávěrka, na popud Honzy, jsem nahlásila kvalifikační výstavu v Peje. Mně se moc jet nechtělo, nejen díky tomu, že jsem v den uzávěrky měla nehodu s autem a muselo se stihnout opravit do druhého dne. Nějak jsem to ale vše stihla a auto bylo v úterý večer připraveno k odjezdu.
I na této výstavě jsme si ověřili, že kdykoliv se mi nechce a Honza mě donutí jet, dopadá to velmi dobře. Samotná výstava mě po organizační stránce skutečně zklamala, byla to nejhorší výstava, které jsem se kdy zúčastnila. Byla jsem hrozně nadšená, že mi organizátoři odpovídali na všechny mé dotazy v e-mailu, ale bohužel, po příjezdu na místo jsem zjistila, že nic z toho, co mi napsali neplatí, od obsazení tříd až po informace, která že výstava je ta kvalifikační. Chtěla jsem totiž hlásit jen tu. Naštěstí mě nechali dohlásit všechny výstavy, katalog byl pro všechny tři výstavy stejný. Nejdůležitější byl pro nás Texík. Ten hned první den splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion C.I.E. a s ním i celoživotní kvalifikaci na Cruft's. Druhý den splnil podmínky i pro Šampiona a Grandšampiona Kosova a získal kvalifikaci na Cruft's 2019. Párty získala Junioršampiona Kosova a kvalifikaci na Cruft's 2019. Roxy svou kvalifikaci má díky titulu C.I.E. již celoživotní, takže všichni naši psi jsou kvalifikovaní na rok 2019! Pátěnka jako bonus r. Junior Best in Show. Z výstavy jsme tedy odjížděli naprosto spokojení s našimi výsledky a před odjezdem domů ještě zamířili do hor a k moři.

Po příjezdu domů jsme s Texem, bez jakéhokoliv tréninku, vyrazili na druhý díl zkoušek N.K.Ú.
První běh byl skvělý. Sice jsme se trošku diskli, ale bylo to super. Dali jsme si jednu skočku navíc, ale jinak to byl můj Tex, perfektní slalom a úžasná samostatná práce, kdy ho pošlu dopředu přes 4 překážky a on prostě běží a já s ním vůbec nemusím. Druhý běh už byl tragédie, slalom nebyl schopný dokončit, nesoustředil se a bylo to fakt hrozný, tak jsme parkur ani nedobíhali. Budu se snažit jezdit na závody častěji, aby se Tex vyběhal.