Klubové výstavy 2017

Aby některé věci mohly vyjít dobře, musí se nějaké pokazit. A díky tomu, že moje společnost na klubovky nakonec odmítla jet, posadila jsem se v sobotu v pět ráno do auta k Vendulce. To znamená, že se asi po roce sešla půlka staré party. Míša s Fixem nás zradili. :D Cesta na výstavu proběhla hladce a bez problémů. Dopoledne jsem měla téměř volné, začínala jsem se psem v otevřené. Nebylo to lehké, bylo to dobré. Doslova. Paní rozhodčí rozdávala širokou škálu známek a dostat výbornou bylo velmi obtížné. Ve třídě šampionů se mi to povedlo s Dexem - výborný 3. Poté už nastoupila rodina. Ve veteránech jsem šla s Arrym (Roxy bráška) a v konkurenci dalších tří pejsků jsme vyhráli! Texáč byl v čestné spolu s dalšími čtyřmi psy. Chlupy jsme nechali doma a odcházeli s VD3 a komentářem, že je mladý a musí ještě dospět. Roxík byl taky v čestné a spolu s ní další dvě fenky. Byla radost jí předvádět a ještě větší radost zvítězit. V závěrečných soutěžích jsem měla opět Arryho - o nejlepšího barevného psa. A světe div se, my jsme ho vyhráli! A poté nastoupili o chovku v sestavě Roxy, Arry, Andy, Annie a Cora. Ze sedmi chs jsme skončili čtvrtí.
Druhý den byl velmi deštivý a chladný, ani jsem se neobtěžovala se hezky obléci, no škoda, na fotkách to bude vypadat blbě, ale alespoň mi bylo teplo. Jack si v otevřené polepšil z dobré na výbornou bez pořadí. Pak se dlouho nic nedělo a najednou bum a měla jsem být všude. Ve psech veteránech jsem šla s Arrym, dnes výborný 2 z pěti psů. Po předání Arryho paničce jsem se urychleně přemístila do kruhu fen s Roxynou, zatímco mi Evča měla podržet Texe a pak jsme se měly vyměnit. Bohužel šlo ale vše tak ťip ťop, že Roxy a Tex byli oba posuzovaní v jednu chvíli, takže já velmi děkuji Evče, že to s Texem odběhala, zatímco já měla v ruce Roxy, která vůbec nechtěla běhat. Možná i proto skončila druhá. Každá fenka měla jinou přednost a jinou slabinu, dnes si prohodily pořadí. To zní fér. :) Když jsem odešla z kruhu, šla jsem naproti Evče, která nesla tašku a kokardu, tak se ptám kolikátý byl tedy Tex. A Tex byl první! Dnes byli ve třídě jen tři, ale to jsem se dozvěděla až později. Nicméně Tex má krásný posudek, který dle mého odpovídá skutečnosti, takže za mě velká spokojenost. Odpoledne jsme znovu nastoupili o chovku, dnes už bez Annie. Z pěti jsme skončili pátí, takže Annie musí příště povinně. :D Byl to vyčerpávající víkend, který ovšem stál za to. Výsledky jsou také moc hezké, ale především jsem ráda že jsem strávila dva dny ve společnosti lidí, které mám ráda a kterým jsem vděčná, že mi pomáhají. Děkuji vám všem. Posudky od pana Simmonse.

Roxy: Vyvážená hlava, pěkný výraz a uši, dobrý chrup, pěkný krk, pěkné úhlední vpředu, dobrá hloubka předhrudí, pěkná pevná horní linie a záď, dobře klenutá žebra, pěkné úhlení kolene, dobré úlení vzadu, velmi dobrý pohyb. Pěkně vyvážená fena, dobrý poměr mezi délkou čenichu a šířkou hlavy, správné úhlení vzadu.

Tex: Pěkný pes se stojatýma ušima, pěkná hlava, dobré úhlení vpředu, mohl by mít lepší předhrudí, pěkná silueta, dobré úhlení vzadu, dobré úhlení kolene, pěkně osvalený, dobrý pohyb s rozsahem a drivem. Středně velký pes, velmi pozorný, správně tvarované tlapky, dobrý pohyb.