Interšampion, cestování a PF 2019

Vánoce i Nový rok jsme strávili na severu. Vyrazili jsme totiž na cesty. Z Česka přes Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko do Finska a pak přes Švédsko, Dánsko a Německo zpět. 9 států, 8 hlavních měst, 2 trajekty, milion památek a nespočitatelně nových zážitků. Seveřané mají ke psům trošku jiný vztah než my tady, dozvěděli jsme se nové, zajímavé informace (například, že ve Švédsku nesmí být pes bez dozoru déle jak 6 hodin a Švédové své psíčky svěřují do školek) a moc jsme si užili cestování z místa na místo. Zážitky nejdou popsat, to se musí prostě zažít.
Nicméně ještě než jsme odjeli, zjistili jsme, že Texovi byl uznán titul Interšampion C.I.E. Jelikož v posledních měsících jsme pořád někde ve světě a poštu nekontrolujeme, bylo to příjemné překvapení.
Jak už jsem zmínila i přechod do Nového roku jsme strávili v cizině. Konkrétně ve Švédsku, ve městě Uppsala, kde najdete nádhernou katedrálu. S výškou 119 metrů se jedná o nejvyšší kostel ve Skandinávii a je vážně krásný a má velmi uklidňující atmosféru. Při půlnoční novoroční mši jsem tedy krom jiného přemýšlela i o tom, co popřát všem našim kamarádům, známým a návštěvníkům stránek. Samozřejmě, že vám přeji pevné zdraví a ať můžete všichni trávit čas se svými milovanými. Ať už jde o lidi, psíčky či jinou havěť. Na ničem jiném, než na dobré společnosti těch, se kterými je vám dobře, přeci nezáleží.