IHT 1 a NHAT

S Párty i Texem jsem vyrazila na pasecí zkoušky. Zkouškám předcházely dva tréninky u Evy a jeden u Beáty. Pro Párty to byly první tréninky pod trenérem, je velmi nadšená, uštěkaná a rozlítaná, ale když už se vyklidní, je to moc hezké. Zvlášť na posledním tréninku u Beát byla moc šikovná. Texáč byl u Evči takový nic moc, pracovali jsme na outrunu a odtlačení a když jsme přijeli k Beátě, měl oboje moc moc moc pěkné, předvedl opravdu skvělou práci, takže z posledního tréninku jsem odjížděla skutečně nadšená z obou psíků a dostatečně připravená na zkoušky.
Mezitím jsem odjela do Anglie a po návratu nás čekaly zkoušky, které se konaly u Beáty v Libušíně. Jelikož jsme jí pomáhala, viděla jsem už výkony dvojek, HWT a NHAT v sobotu. Naše zkoušky byly až v neděli. Nejdřív šel na řadu Texáč a předvedl nepředvídané. Doběhl si na outrun, kouknul na ovce a odešel. Odběhl k domečku pro ovečky. Usuzuju, že vzhledem k tomu, že za poslední půlrok pracuje se stádem o sto kusech a víc, stalo se to kvůli tomu. Prostě šel pro zbytek. Vlastně už u Evy chodil do domečku a moc se mu nechtělo kus ovcí tam nechávat, když na výpasech jsme po něm chtěli, aby nikde nic nezapomněl. V Libušíne to zná, takže přesně věděl, kde domeček je a kam jít. No bohužel diskvalifikace. Když jsme si pak trať došli, tak to bylo fajn, nikde jsem neměla žádný větší problém, dokonce mi přišlo, že spousta lidí se tam natrápilo víc. No nevadí, tak někdy jindy.
Pártynka na vloze neměla problém. Socializační část naprosto v pohodě, poslušnostní také. Myslím, že měla nejrychlejší a nejradostnější přivolání ze všech. U oveček ukázala, že vlohu má a dostala známku výborná. Poté byl ještě farma závod, na který jsem nebyla přihlášená, ale protože jsem pomáhala, zůstala jsem. Závody byly fajn, dobře organizované s krásnými cenami. Hlavně ty od Škodovky jsou fakt super. Takže moc děkujeme Beátě za pěkné zkoušky i za odvoz tam i zpět.