Cruft's show 2022

Náš výlet byl výherní! Po neúspěšné výstavě v Brně, kdy jsem se dozvěděla, že moji psi jsou nic moc, Princ dokonce se známkou VD1, jsme se zúčastnili naší oblíbené Cruft's show. Border kolie byly šestým nejobsazenějším plemenem, navíc je Velká Británie jejich zemí původu a nám se nevedlo vůbec špatně. Texík ve třídě veteránů prošel sítem a byl v užším výběru. Nakonec z toho nic nebylo, ale Tex je naše ošklivé kačátko, takže cut považuji za fajn úspěch pro psa, kterého navíc trápí záda a nožičky. Šlo se s ním moc hezky, už se těším na další výstavu ve veteránech.
Ovšem Princ ve třídě otevřené, nejobsazenější samčí třídě, třídě, kde každý přihlášený pes má za sebou nemalé výstavní úspěchy, v této třídě Princ dostal VHC ve svých dvou letech! Jelikož já jsem byla v kruhu u australáků, šla s Princem Eva Tichá, děkujeme. My s Párty jsme vyhrály druhé místo a tím jsem si já i Páťa doplnily sbírků. Máme doma kompletní sbírku Cruftích umístění. 1., 2. a 3. místo, RES i VHC. Jsem nadšená. Párty se na každém jejím výletě na Cruft's umístila, děkuju Páťo! Roxík byl s námi do počtu, užily jsme si společně strávený čas v kruhu, i když bez umístění.

Pártynky posudek:
4 y b/m. Different type to 1, balanced throughout with moderate bone. Good head shape with enough stop. Well set and shaped eyes. Straight front, adequate front and rear angulation. Well muscled, in excellent coat, well presented, covered the ground well.


Jinak jsme si užili celý výlet, podnikli několik výletů do přírody i do města, Páťa s námi navštívila centrum Londýna, dokonce jsme si byli i zaběhat podél pláže. Na návštěvu jsme zajeli nejen k Doně a Princovým sourozencům, ale i k Tale, Pártynky dceři, která žije v Nizozemí. Jsme moc rádi za kamarády, které díky našim psům máme. Bylo to boží, tak zase za rok!

Ještě před odjezdem jsme kromě výstavy v Brně byli na Tréninkovém LIPSI závodě, kde se v prvním běhu diskl Princ i Páťa (a všichni ostatní kromě jednoho psa.), v běhu druhém jsme s Párty vybojovaly 3. místo a s Princem 2. místo s čistým během. Ráda bych zmínila, že v naší kategorii pokročilých jsme závodili proti různým výkonnostním kategoriím, včetně trojkařů. :)
Texáčka jsem vzala na online canicrossový závod od Běhejsepsem. Moc se nám nedařilo. V rámci výběhu po Texovi skočil pes, další ho šel jen otravovat... Já jsem nemohla popadnout dech a vůbec nám to nesedlo. Nakonec jsme v naší kategorii, ženy se psy 10 - 19,9kg; 2 km, skončili na 16. místě z 27 závodnic.